Modernizacja infrastruktury rowerowej w Gdańsku: nowy przejazd i dodatkowe oznakowanie

Wiadomość o wprowadzeniu nowego przejazdu dla rowerzystów na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Nowe Ogrody w Gdańsku, obok Urzędu Miejskiego, spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony użytkowników internetu, którzy korzystają z jednośladów. Wskazali oni na nieodzowność tego typu rozwiązania w tym konkretnym miejscu. Z kolei mieszane emocje wywołało u nich nowe oznakowanie na drodze dla pieszych i rowerzystów obok budynku nazywanego „Krewetką”. Warto przypomnieć, że na tym odcinku to piesi mają pierwszeństwo, co się nie zmieniło od wielu lat – lecz nie wszyscy rowerzyści mają to na uwadze.

Nowy przejazd dla rowerzystów cieszy się ogromnym uznaniem. Skrzyżowanie ulic 3 Maja i Nowe Ogrody jest bowiem jednym z najbardziej ruchliwych punktów komunikacyjnych w Gdańsku. Jest chętnie wykorzystywane przez pieszych, cyklistów oraz kierujących pojazdami, zarówno jadących od Siedlec, Piecek – Migowa czy Ujeściska – Łostowic do centrum miasta jak i w drugą stronę. Podobnie jest z uczestnikami ruchu dojeżdżającymi od Wrzeszcza, Aniołek i zmierzającymi w stronę Biskupiej Górki, Chełmu lub Dolnego Miasta, a także poruszającymi się wzdłuż centrum handlowo-usługowego Forum Gdańsk.

Skrzyżowanie to, znajdujące się niedaleko Urzędu Miejskiego, komendy policji a także szpitala, siedziby sądu i wspomnianego centrum handlowego jest miejscem o intensywnym natężeniu ruchu. Dlatego też inwestycja w infrastrukturę rowerową w tym miejscu jest szczególnie istotna dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.