Miłośnicy futbolu w Gdańsku stają przed trudnym wyborem

W Gdańsku fanatycy futbolu zmagają się z niełatwym dylematem. Z jednej strony mamy Lechię, klub, który niedawno opuścił PKO Ekstraklasę i zaledwie kilka dni temu balansował na krawędzi katastrofy. Teraz jednak jest dynamicznie ratowany przez nową grupę właścicieli, z Paolo Urferem na czele. Z drugiej strony, kibice mają możliwość przeniesienia swojego zaangażowania na TLG Baltia Gdańsk, świeżo zarejestrowany klub w klasie B, który ma nawiązać do tradycji bliskich sercu każdego miłośnika piłki nożnej.

W lipcu 2023 r., entuzjaści Lechii Gdańsk usłyszeli jednak dobre wieści. Mada Global, fundusz inwestycyjny, który niedawno poinformował o sfinalizowaniu transakcji przejęcia spółki, rozpoczął działania z niebywałym impetem. Szwajcar Paolo Urfer, główny inwestor funduszu, objął stanowisko prezydenta klubu piłkarskiego. Na stanowisko wiceprezesa powołano Yazana M. S. Saoudiego.

Zdecydowano również o zmianie na pozycji poprzedniego prezesa Lechii, Zbigniewa Ziemowita Deptuły. Decyzją rady nadzorczej został on przesunięty na inne stanowisko w zarządzie klubu.