Marsz Równości w Gdańsku. Mieszkańcy wspierają społeczność LGBT+

W sobotę 27 maja mieszkańcy Gdańska wzięli udział w Trójmiejskim Marszu Równości. To radosne wydarzenie będące świetną okazją do okazania swojego wsparcia osobom LGBT+ oraz tolerancji dla różnorodności. Na marszu w Gdańsku pojawiła się między innymi prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz.

Różnorodność jako klucz do wolności społeczeństwa

Pierwszy Marsz Równości zorganizowano w latach 70. w Stanach Zjednoczonych. To właśnie amerykańska społeczność jako pierwsza odważyła się otwarcie walczyć o prawa osób LGBT+. Pierwszą Paradę Równości w Polsce zorganizowano dopiero w 2001 roku, w Warszawie. Od tamtej pory marsze zaczęto organizować także w innych miastach kraju, a świadomość społeczna znacząco wzrosła. Obecnie solidarność z osobami LGBT+ symbolicznie okazuje wiele polskich miast. Niestety są również takie regiony kraju, które postrzegają osoby LGBT+ jako największe zagrożenie.

W tym roku w Gdańsku także zorganizowano Marsz Równości. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz miasta oraz mieszkańcy. Organizatorzy marszu promowali hasło różnorodności jako klucza do wolności społeczeństwa. Uczestnicy ruszyli spod Teatru Szekspirowskiego około godziny 16:00.