Maciej Majdowski dołącza do sztabu szkoleniowego Lechii Gdańsk jako analityk wideo

Do grona specjalistów szkolących zawodników Lechii Gdańsk dołącza Maciej Majdowski. Jego głównym zadaniem w drużynie będzie analiza materiałów video.

Maciej Majdowski, urodzony 29 marca 1998 roku, zaczynał swoją karierę piłkarską w ekipie U-19 Zagłębia Lubin. Po zakończeniu tej przygody zdecydował się na pracę szkoleniową, której kulisy poznał w Akademii Miedzi Legnica. W tym miejscu pełnił funkcję analityka i trenera.

Od sezonu 2019/20 Majdowski był częścią Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin, gdzie analizował mecze rezerw oraz drużyny U-18. Później miał okazję przeanalizować spotkania pierwszego zespołu „Miedziowych”. Współpracował tam z takimi specjalistami jak Martin Sevela, Dariusz Żuraw, Piotr Stokowiec i Waldemar Fornalik. W czerwcu 2023 roku zakończyło się jego zatrudnienie w Zagłębiu Lubin.

Po odejściu z Lubina, 26-letni wówczas Majdowski zajmował się analizą spotkań młodzieżowych reprezentacji Polski kobiet. Następnie stał się częścią Wisły Płock, gdzie jako analityk badania prowadził na rzecz pierwszego zespołu. W klubie zlokalizowanym w województwie mazowieckim pracował od początku 2024 roku aż do zakończenia sezonu 2023/24 Fortuna 1 Ligi.