Lotnisko w Gdańsku wprowadza elektryczne samochody Mercedes-Benz do obsługi pasażerów VIP i działu operacyjnego

Główny port lotniczy Trójmiasta, Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, nawiązał współpracę z dwiema lokalnymi firmami zajmującymi się dystrybucją samochodów sławnej marki ze Stuttgartu. Od teraz komfort podróży pasażerów VIP na lotnisku będzie zapewniany za pomocą nowoczesnych, zeroemisyjnych pojazdów Mercedes-Benz. Nie tylko oni skorzystają z tych luksusowych aut – będą one służyć również pracownikom działu operacyjnego portu.

Z dumą informuje o tym Tomasz Kloskowski, prezes gdańskiego portu lotniczego. Zapowiada, że nowe samochody Mercedes-Benz to początek procesu dekarbonizacji, który ma miejsce w ich flotach pojazdów. To ważny krok na drodze do bardziej ekologicznej przyszłości.

Podpisanie umowy z Mercedes-Benz BMG Goworowski i Mercedes-Benz Witman, to ważny moment dla gdańskiego lotniska. W ramach tej transakcji do floty portu trafiło osiem samochodów z napędem elektrycznym. Te nowoczesne, przyjazne dla środowiska pojazdy nie tylko służą do przewozu VIP-ów, ale również sprawnego funkcjonowania działu operacyjnego lotniska.

Prezes Kloskowski podkreśla, jak ważne dla lotniska jest dbanie o środowisko i klimat. Dlatego właśnie dążą do systematycznego zmniejszania swojego śladu węglowego. Wprowadzenie elektrycznych pojazdów wraz z infrastrukturą do ich ładowania to pierwszy krok na drodze do osiągnięcia tego celu. Ta decyzja jest dowodem, że Gdańskie lotnisko zmierza ku lepszej, bardziej zrównoważonej przyszłości.