Lechia Gdańsk z grupą 25 piłkarzy na zgrupowaniu w Cetniewie; Luis Fernandez i Conrado wracają do gry

Lechia Gdańsk zdecydowała o zabraniu 25 graczy na wielodniowe zgrupowanie w miejscowości Cetniewo. Trener drużyny, Szymon Grabowski, zapewnił miejsce dla graczy wracających po urazach – Luisa Fernandeza oraz Conrado. Jednakże, nie ma w składzie żadnych nowych twarzy. Wśród zabranych jest także Loup Diwan Gueho – francuski piłkarz, którego czas wypożyczenia dobiega końca, co sugeruje, że jego pobyt w Gdańsku zostanie przedłużony. Zaskakujący jest fakt, że aż pięciu bramkarzy znalazło się w składzie, podczas gdy obrońców jest tylko sześć. To wyraźny sygnał, że obrona jest obszarem wymagającym wzmocnienia. Dodatkowo, podczas pobytu w Cetniewie, Lechia rozegra mecz sparingowy z drużyną Chojniczanki Chojnice.

W niedzielę, 30 czerwca, Lechia Gdańsk rozpoczęła swoje wielodniowe zgrupowanie w Cetniewie. Zespół będzie mieszkał i trenował w Centralnym Ośrodku Sportu – miejscu przygotowań wielu polskich olimpijczyków. Pobyt biało-zielonych w Władysławowie potrwa do 5 lipca.

W składzie na zgrupowanie nie pojawiły się żadne nowe nazwiska, z wyjątkiem bramkarza Szymona Weiraucha, który jest jedynym oficjalnie zakontraktowanym przez Lechię piłkarzem w letnim okienku transferowym. Łącznie, trener Szymon Grabowski zabrał ze sobą do Cetniewa 25 graczy. Wśród nich są Luis Fernandez i Conrado – gracze wracający po poważnych kontuzjach oraz Rifet Kapić, Tomas Bobcek i Bohdan Wjunnyk, którzy niedawno odnieśli urazy.