Lechia Gdańsk rozpoczyna sezon w Fortuna 1 Lidze zaskakująco mocnym startem

Pomimo borykającej się z problemami kadrowymi drużyny Lechia Gdańsk, nowy sezon ligowy w Fortuna 1 Lidze rozpoczął się dla nich uzyskaniem imponującego zwycięstwa na boisku w Głogowie. Choć ich triumf jest powodem do radości, to jednak warto pamiętać, że jest to dopiero początek rywalizacji. Braki w składzie są niezaprzeczalne i bezwzględnie konieczne jest dokonanie niezbędnych wzmocnień.

Reprezentujący barwy biało-zielone zawodnicy udowodnili, że młodość nie musi oznaczać braku doświadczenia, a wręcz przeciwnie – może być źródłem niezwykłej energii i siły. Kluczowym elementem sukcesu Lechii jest jej trener – Szymon Grabowski. Mimo wielu trudności napotkanych podczas okresu przygotowawczego oraz braku możliwości zorganizowania zgrupowania, potrafił on wykazać swoje kompetencje i doskonale przygotować drużynę do nadchodzących rozgrywek.

Młodzi gracze takie jak Kacper Sezonienko, Dominik Piła oraz Bassekou Diabate, stawiając czoło rywalom z drużyny Chrobrego, pokazali doświadczenie nabyte na boiskach PKO Ekstraklasy. Pierwsza liga będzie dla nich fantastyczną okazją do dalszego rozwijania umiejętności i zdobywania cennego doświadczenia.