Lechia Gdańsk na ścieżce transferowej: Iwan Żelizko ma dołączyć do drużyny

Zawodnicy Lechii Gdańsk są aktywni na rynku transferowym. Wśród planowanych wzmocnień składu drużyny biało-zielonych znajduje się Iwan Żelizko, młody zawodnik pełniący funkcję reprezentanta Ukrainy na poziomie młodzieżowym. Zdobywca mistrzostwa Łotwy z zespołem Valmiera, to kolejny piłkarz, który – podobnie jak Rifet Kapić – przenosi się do Gdańska z tamtejszej drużyny. Możliwe jest również, że Bassekou Diabate opuści klub.

Lechia Gdańsk aktywnie dąży do poszerzenia swojego składu o nowych graczy. Potencjalnym nabytkiem ma być 22-letni Iwan Żelizko, piłkarz reprezentujący młody pokolenie ukraińskich sportowców na międzynarodowej arenie.

Ten 186 cm wysoki pomocnik defensywny przez ostatnie 2,5 roku występował w drużynie Valmiera na Łotwie. Jego solidna gra przyczyniła się do zdobycia przez zespół mistrzostwa kraju, co otworzyło mu drogę do udziału w eliminacjach do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Żelizko ma za sobą już 79 meczów, w trakcie których udało mu się strzelić 7 goli i zanotować 9 asyst.