Kolejny etap prób Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo dla mieszkańców Trójmiasta

Od 13 września, mieszkańcy szesnastu gmin Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot mogą brać udział w następnej fazie wdrożenia Systemu Roweru Metropolitalnego Mevo. Przechodzimy teraz do etapu zewnętrznego testowania systemu. Wszystkich chętnych zapraszamy do bezpłatnych prób Mevo 2.0.

Proces testów nie implikuje żadnych ograniczeń liczby użytkowników, którzy mogą pobrać aplikację i zarejestrować się w systemie. Jak zapewnia Patryk Gochniewski, rzecznik prasowy Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot, sytuacja będzie na bieżąco obserwowana, aby w razie wystąpienia problemów, wprowadzić przerwę i dać hiszpańskiemu operatorowi czas na wprowadzenie odpowiednich korekt.

Przez najbliższe kilka tygodni, użytkownicy będą mogli korzystać z rowerów za darmo. Przedstawiciele Mevo podkreślają, że głównym celem testowania jest sprawdzenie, czy hiszpańskiej firmie, która została wybrana w przetargu na obsługę systemu, uda się efektywnie zarządzać ładowaniem rowerów, ich relokacją, obsługą call-center i systemem IT. Chociaż etap testów jest bezpłatny, to jednak za pozostawienie pojazdu poza stacją użytkownik poniesie koszt w wysokości 10 zł. Użytkownik zostanie o tym wcześniej poinformowany przez aplikację, jeśli znajdzie się poza wyznaczoną strefą.