Kobieta z Gdańska podejrzewana o kradzieże gotówki wpadła w ręce Policji

43-letnia mieszkanka Gdańska znalazła się w poważnych tarapatach, kiedy funkcjonariusze policji zaczęli ją podejrzewać o serię kradzieży gotówki. Kobieta, korzystając z zamieszania panującego w sklepach, umiejętnie wydobywała pieniądze z torebek swoich ofiar. Dzięki takiej metodzie działania, jedna z poszkodowanych kobiet straciła 550 złotych. Podejrzana została złapana na gorącym uczynku na dworcu kolejowym w Gdańsku Wrzeszczu. Suma jej domniemanych przestępstw wynosi już ponad 5 tysięcy złotych.

Policjanci z gdańskiego Wrzeszcza interweniowali na terenie stacji kolejowej, gdzie pojawiały się informacje o 43-latce z Gdańska, podejrzanej o dokonywanie kradzieży. Znajomy jednej z ofiar rozpoznał kobietę na terenie dworca – była to ta sama osoba, która dzień wcześniej dokonała kradzieży na ulicy Słowackiego w Gdańsku, gdzie jedna z klientek sklepu straciła 550 złotych.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze prewencji z komisariatu przy ulicy Białej. Po dotarciu na miejsce, przeprowadzili kontrolę osobistą 43-letniej gdańszczanki.