Koalicja Obywatelska oskarża ministra rolnictwa o nieprawdziwe informacje dotyczące budowy portu zbożowego w Gdańsku

Minister rolnictwa, Robert Telus, znalazł się na celowniku posłanek Koalicji Obywatelskiej, którym zarzucają one przedstawianie nieprawdziwych informacji podczas kampanii wyborczej. Według polityków KO, kwestionowana jest prawdziwość informacji o podpisaniu umowy na budowę portu zbożowego oraz terminala zbożowego. Z ich punktu widzenia, takiego porozumienia nigdy nie zawarto.

Zarzut sformułowany przez posłanki opozycji spotkał się z reakcją ze strony ministra Telusa. Minister obronił swoje stanowisko, wyjaśniając, że rzeczywiście doszło do podpisania umowy, jednakże jej lokalizacja to nie Port Gdańsk, a Gdańsk Eksploatacje. Podkreślił również, że narracja posłanek to jedynie kolejny nieudany atak na działania rządu.

Jeszcze pod koniec października Robert Telus, jako minister rolnictwa i rozwoju wsi, dał do zrozumienia, że w Gdańsku powstanie pierwszy w kraju port zbożowy. Zdaniem posłanek Koalicji Obywatelskiej – Barbary Nowackiej oraz Agnieszki Pomaskiej, informacje przekazane przez ministra były jedynie przedwyborczą obietnicą bez pokrycia w rzeczywistości. Z ich perspektywy, żadne porozumienie w sprawie budowy nowego obiektu portowego nie zostało zatwierdzone.