II edycja Pomorskiego Święta Rzemiosła jako część Jarmarku św. Dominika

Z okazji Jarmarku św. Dominika, który odbył się 29 lipca, miał miejsce wyjątkowy event dedykowany promocji oraz prezentacji rzemiosła z regionu pomorskiego. Druga edycja Pomorskiego Święta Rzemiosła rozpoczęła swoje świętowanie w ten sobotni dzień, zapewniając mieszkańcom oraz gościom Przystanku pod Żaglami niezapomniane atrakcje do niedzieli, 30 lipca.

Festyn rzemieślniczy oficjalnie zainaugurowano o godzinie 10:00 Mszą Świętą sprawowaną w malowniczej Bazylice Mariackiej. Po niej nastąpił uroczysty przemarsz – Parada Rzemieślników, która przetoczyła się ulicami zabytkowego Starego Miasta. W ceremonii tej uczestniczyły liczne osobistości i instytucje.

Pomiędzy uczestnikami parady znaleźli się przedstawiciele Izby i pomorskich Cechów, którzy byli aktywnymi uczestnikami tego wydarzenia. Zaszczyceni Patroni Święta obecni byli razem ze swoimi reprezentantami. Nie zabrakło też parlamentarzystów, jak i reprezentantów samorządów lokalnych. Naturalnie, festyn był miejscem spotkania dla pomorskich rzemieślników, którzy mieli okazję prezentować swoje umiejętności. Na miejscu obecni byli również przedstawiciele instytucji partnerskich i współpracujących z organizatorami wydarzenia, a także wszyscy ci, którzy darzą duże sympatią rzemiosło.