Hokejowy pojedynek Pomorza: Fudeko GAS Gdańsk nie sprostało Sokołom z Torunia

Spotkanie hokejowe między Fudeko GAS Gdańsk a Sokołami Toruń zakończyło się na korzyść drużyny gości, którzy zwyciężyli 6:1. Mecz odbył się na terenie Pomorza i stanowił część tzw. „hokejowych derbów”. Decydujące okazały się początkowe minuty pierwszej tercji, podczas których przyjezdna drużyna zdołała zdobyć aż 3 gole w krótkim czasie – zaledwie 8 minut.

W Hali Olivia, gdzie odbywało się spotkanie, zgromadziło się 600 kibiców, którzy entuzjastycznie dopingowali swoje drużyny. Niestety, pomimo ich wsparcia, hokeiści z Gdańska nie byli w stanie odwrócić losów meczu na swoją korzyść.

Podczas trzeciej części gry, Sokoły z Torunia ostatecznie przypieczętowały swoje zwycięstwo, zdobywając dwa kolejne gole. Warto jednak zauważyć, że w składzie toruńskiej drużyny znalazło się wielu zawodników, którzy wcześniej mieli okazję rywalizować na najwyższym, ekstraligowym poziomie. To mogło mieć decydujący wpływ na ostateczny rezultat meczu.