Grupa Azoty rozpoczyna prace badawcze nad bionawozami!

Grupa Azoty otwiera w Gdańsku Centrum Badawczo-Rozwojowe Bionawozów. Spotkanie prasowe w związku z otwarciem centrum odbyło się 23 lutego w sali konferencyjnej ZPM Gdańsk.

Odpowiedź na nowe wymagania środowiskowe i rynkowe

Grupa Azoty rozpoczyna prace badawcze w zakresie bionawozów. Na spotkaniu prasowym wiceprezes spółki oznajmił, że celem jest maksymalne wykorzystanie surowców odnawialnych i stworzenie produktu przyjaznego środowisku naturalnemu tak bardzo, jak jest to możliwe. Grupa Azoty przystosowuje się do nowych wymagań środowiskowych i rynkowych. Nie ulega wątpliwości, że podejście do ekologii bardzo zmieniło się w ostatnich latach, zmieniły się również przepisy i uwarunkowania międzynarodowe. Grupa Azoty jako jeden z największych odbiorców gazu szuka lepszych alternatyw.

Tymczasem rolnictwo, które jest oczywiście niezbędne, zużywa bardzo dużo zasobów, a sztuczne nawozy nie są dobre dla natury. Bionawozy zdecydowanie mają więc przed sobą przyszłość. Wiadomo już, że Centrum Badawczo-Rozwojowe z Gdańska będzie współpracować z podobnym centrum w Tarnowie.