Gdzie korzystnie zaparkować w Gdańsku? Praktyczne informacje na weekend

Jeżeli wybierasz się na krótki wypad weekendowy do Trójmiasta, miej świadomość, że wiele osób na pewno wpadło na ten sam pomysł. W końcu to idealny punt wycieczkowy nawet na jedną dobę niezależnie od pory roku. Choćby z tego powodu, gdy zależy ci na pełnej wygodzie i niezależności, warto skorzystać z płatnych opcji postojowych, jakie oferuje Gdańsk. Parking w pobliżu Starego Miasta to idealna lokalizacja, aby czasowo powierzyć pojazd profesjonalnej ochronie i skupić się na tym, co najważniejsze.

Idealny parking strzeżony, czyli jaki?

Przede wszystkim zlokalizowany w kluczowym dla użytkownika miejscu. Czy istnieje uniwersalne? Miejscem, w które każdy przyjezdny kieruje swoje pierwsze kroki jest zwykle gdańska starówka. Z tego powodu opłacało się zaaranżować nieopodal duży i przystępny cenowo parking – wyjaśnia przedstawiciel grupy Interparking.

Zostawisz auto w pobliżu bramy Starego Miasta, ale jednocześnie Dworca Głównego, Fontanny Neptuna czy Centrum Solidarności. Stamtąd wyruszysz pieszo w jeden z całodziennych pieszych szlaków turystycznych.

Parking w Gdańsku w praktyce – ceny i dostępność

Jeśli chodzi o Gdańsk, Parking Centrum oferuje aż 200 miejsc postojowych, z których można korzystać przez całą dobę. To przestrzeń dostosowana także do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeśli zdecydujesz się na zabezpieczenie pojazdu w takiej formie, do wyboru będziesz mieć zarówno postój krótkoterminowy, jak i w wymiarze dobowym.

Cena parkingu zależy w dużej mierze od tego, czy interesuje cię abonament, czy usługa jednorazowa. Miejsca postojowe w centrum zarządzane prze grupę Interparking kosztują:

  • 1 godzina – 4 zł;
  • 1 dzień – 20 zł.

Sprawdź także warunki parkowania samochodu w tej okolicy na dłużej. Miesięczny abonament kosztuje ok. 360 zł, a wszystkie formalności można przeprowadzić na stronie internetowej operatora.

https://centrum.parkujesz.pl/