Gdańskie ZOO ma nowego mieszkańca. Wielbłądzica urodziła!

Wielbłądzica Warszawka wydała na świat samiczkę, która obecnie nabiera sił pod czujnym okiem pracowników gdańskiego ZOO. Mała baktrianka przyszła na świat kilka dni temu. Mieszkańcy Gdańska mogą pomóc w wyborze imienia dla małej!

Samica wielbłąda dwugarbnego urodziła

W towarzystwie lekarza weterynarii i pracowników ogrodu zoologicznego w Gdańsku samica wielbłąda dwugarbnego urodziła małą baktriankę. Samiczka urodziła się zdrowa i obecnie nabiera sił, ciesząc oczy pracowników i gości ZOO. W pobliżu małej wielbłądki przebywa czujna mama. Widok chwyta za serce! Mieszkańcy Gdańska mogą pomóc w wyborze imienia dla nowej mieszkanki, zostawiając swoje propozycje w komentarzach na facebookowym profilu Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. Pomysłodawcy mają czas do 27 marca.

Baktrian to krewny wielbłąda dwugarbnego. Są to zwierzęta, z których pozyskuje się wełnę i mleko, a na świecie żyje ich około 2 milionów. Waga dorosłego osobnika może sięgać nawet 480 kg! Samiczka, która przyszła na świat kilka dni temu, jest drugą juniorką w gdańskim ZOO. Kilka miesięcy temu przywitano na świecie małego szympansa.