Gdańskie biuro wyborcze tętni życiem: rekordowa liczba zaświadczeń i nowych wyborców

Biuro wyborcze w Gdańsku odnotowuje dynamiczny wzrost aktywności obywateli przed zbliżającymi się wyborami. Jak dotąd, lokalni urzędnicy wyemitowali już 6 tysięcy zaświadczeń o prawie do głosowania, a populacja zarejestrowanych wyborców wzrosła o kolejne 30 tysięcy osób. Dane te mogą ulec dalszemu wzrostowi, ponieważ formalności związane z procesem wyborczym można dopełniać jeszcze przez następne 1,5 dnia. Tomasz Filipowicz, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich w Gdańsku, przyznaje z satysfakcją, że są na dobrej drodze do pobicia rekordu frekwencji, co jest efektem prowadzonych kampanii zachęcających obywateli do wzięcia udziału w wyborach.

Urząd Miejski w Gdańsku do tej pory przekazał wyborcom ponad 6 tysięcy zaświadczeń umożliwiających oddanie głosu w dowolnym lokalu wyborczym na terenie kraju lub za granicą. Filipowicz jest przekonany, że finalna liczba tych dokumentów może być dwukrotnie większa w porównaniu do ostatnich wyborów parlamentarnych.

„Zbliżamy się do rekordowych wyników. Notujemy systematyczny wzrost zainteresowania, każdego dnia odwiedza nas coraz więcej osób. Z tego powodu postanowiliśmy przedłużyć godziny otwarcia naszego urzędu. Pracujemy od 7:00 do 18:00 i na ten moment jest jeszcze możliwość dopisania do spisu wyborców wszystkich osób, które nie posiadają stałego meldunku na terenie Gdańska. Według najnowszych danych, dodatkowych 30 tysięcy osób skorzystało już z tej opcji.” – mówi Filipowicz.