Gdański triathlon LOTTO Challenge powraca w czerwcu 2024 roku

W dniach od 14 do 16 czerwca 2024 r. miasto Gdańsk raz jeszcze przyjmuje na swoich ulicach osoby pragnące wziąć udział w jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń sportowych na kontynencie europejskim, czyli zawodach triathlonowych LOTTO Challenge Gdańsk powered by PGE. Zarówno profesjonalni sportowcy, jak i entuzjaści triathlonu na poziomie amatorskim, będą mogli stanąć do rywalizacji, aby skonfrontować się z własnymi granicami wytrzymałości. Tradycyjnie, zarówno start, jak i meta tych zawodów znajdują się na malowniczej plaży w Gdańsku-Brzeźnie.

Od pierwszej odsłony zawodów z 2021 roku, impreza ta zdobyła uznanie nie tylko wśród uczestników, ale również wśród kibiców. Dużą rolę odgrywa tutaj niewątpliwie trasa przebiegu wydarzenia, która dla wielu jest niezwykle atrakcyjna ze względu na swoje urokliwe krajobrazy.

Sportowcy zaczynają swoje zmagania od etapu pływackiego, który toczy się wokół mola w Brzeźnie na wodach Bałtyku. Następnie przesiadają się na rowery i ruszają w trasę, która prowadzi przez tunel pod Martwą Wisłą – miejsce zazwyczaj niedostępne dla cyklistów. Przedostatni punkt trasy leży obok imponującej konstrukcji stadionu piłkarskiego Polsat Plus Arena Gdańsk. Ostatnia część trasy, czyli bieg, kieruje zawodników natomiast na ścieżki Parku Reagana, znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Całość rywalizacji kończy się na efektownym finiszu na gdańskim molo.