Gdański triathlon LOTTO Challenge Gdańsk 2023: Polak Kacper Stępniak zdobywa zwycięstwo

Po raz trzeci w Gdańsku odbyły się zawody triathlonowe z cyklu LOTTO Challenge Gdańsk. Zawodnicy z całego świata rywalizowali ze sobą, dostarczając emocjonujących przeżyć. Na najbardziej prestiżowym dystansie mężczyzn, zwycięzcą okazał się Kacper Stępniak reprezentujący Polskę. W kategorii kobiet najlepsza była Anne Reischmann z Niemiec, która pokonała polską zawodniczkę Agnieszkę Jerzyk.

Zawodnicy uczestniczący w LOTTO Challenge Gdańsk 2023 rywalizowali w różnych kategoriach, przemierzając Zatokę Gdańską, trasę rowerową obejmującą choćby tunel pod Martwą Wisłą oraz kończąc etap biegu na molo w Gdańsku-Brzeźnie.

Niedzielne zmagania profesjonalistów, tzw. „ludzi z żelaza”, przyciągnęły najwięcej uwagi publiczności. Na dystansie średnim Kacper Stępniak wykazał się imponującą postawą, pokonując 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu w czasie 3 godzin, 44 minut i 25 sekund.

Stępniak, triumfator zawodów, wyraził swoją radość z osiągnięcia zwycięstwa. Przyznał, że stawka była mocna i od początku postawił na ucieczkę podczas etapu rowerowego. Po 15 kilometrach udało mu się uzyskać przewagę, którą utrzymał do końca rywalizacji. Wspomniał także o nerwowym zakończeniu biegu oraz swoim doświadczeniu w poprzednich edycjach LOTTO Challenge Gdańsk, które pomogło mu zwłaszcza na etapie rowerowym. Dwa lata wcześniej uplasował się na siódmym miejscu, a rok temu był trzeci. Wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda mu się obronić tytuł.