Gdański Port Lotniczy podpisuje umowę z BBK S.A. na najem biurowca

W ramach projektu Airport City Gdańsk, firma BBK S.A. – posiadacz popularnych marek home&you i Essex – podpisała umowę z Portem Lotniczym Gdańsk na najem powierzchni biurowej. Biurowiec Alpha oferuje ponad 3600 metrów kwadratowych powierzchni, której planowany termin oddania do użytku przez firmę BBK S.A. to maj 2024 roku. Umowa obowiązuje przez okres siedmiu lat.

Tomasz Kloskowski, prezes Lech Wałęsy Port Lotniczy Gdańsk, wyraził swoją satysfakcję i dumę, widząc sukcesy pomorskich firm na scenie krajowej i międzynarodowej. Podkreślił, że decyzja BBK S.A. o umieszczeniu swojej siedziby w Airport City Gdańsk to dla niego powód do jeszcze większej satysfakcji.

Po firmie Solidigm, będącej częścią globalnego giganta z branży elektroniki SK Hynix, oraz biurze wynajmu samochodów MiniCity, BBK S.A. staje się kolejnym najemcą w projekcie Airport City Gdańsk. Zawarcie umowy z firmą BBK S.A. oznacza, że budynek ACG Alpha jest skomercjalizowany na poziomie prawie 80%.

Jak zauważył Michał Dargacz, dyrektor ds. Airport City Gdańsk, zawarcie umowy na powierzchnię najmu przekraczającą 3000 metrów kwadratowych to rzadkość. Zaznaczył, że jest to wyzwanie w obecnych trudnych warunkach rynku biurowego nie tylko w Trójmieście, ale również innych polskich miastach. Pomimo trudności, dzięki ciężkim, ale partnerskim negocjacjom, wspieranym przez firmę JLL, udało się zawrzeć umowę z BBK S.A., która stała się największym najemcą budynku ACG Alpha.