Gdańsk szykuje się do wdrożenia systemu Fala w komunikacji miejskiej

W kwietniu tego roku podróżowanie komunikacją miejską w Gdańsku będzie wyglądało nieco inaczej. Bilety podrożeją, a mieszkańcy będą mogli korzystać z systemu Fala. Dzięki temu podróżowanie będzie wygodniejsze, a miasto sprosta rosnącym kosztom utrzymania transportu zbiorowego.

System Fala w Gdańsku

Od kwietnia tego roku w komunikacji miejskiej w Gdańsku zacznie działać nowy system. Pasażerowie komunikacji będą „odbijać” kartę miejską na rozpoczęcie i na zakończenie jazdy. Dzięki temu miesięczny bilet będzie kosztował 119 zł. Osoby, które wolą nie pilnować regularnego skanowania karty, mogą kupić zwykły bilet miesięczny za 130 zł. Warto wspomnieć, że system Fala będzie działał również w aplikacji. Za kilka miesięcy Gdańsk wprowadzi także bilety hybrydowe — im więcej biletów kupimy, tym niższa będzie ich cena. Korzystną opcją jest również 75-minutowy bilet metropolitalny, który upoważnia do poruszania się po całym mieście.

Miasto tłumaczy się z podwyżek na komunikację miejską. Inflacja i rosnące ceny energii elektrycznej nie pozostawiły wyboru.