Gdańsk przygotowuje się na lato pełne intensywnych prac drogowych: remonty nawierzchni i przejazdów torowych

Wraz z nadejściem lata, Gdańsk przystąpi do intensywnych działań drogowych. Podczas najbliższych miesięcy mieszkańcy miasta będą mogli zaobserwować remonty nawierzchni na dwóch kluczowych arteriach: al. Armii Krajowej i ul. Niepołomickiej. Oprócz tego, zaplanowane są prace związane z wymianą przejazdów torowych w rejonie Galerii Bałtyckiej.

Jakkolwiek te działania mogą prowadzić do pewnych utrudnień w ruchu drogowym, zostały starannie zaplanowane tak, aby zminimalizować ich wpływ na komfort jazdy zarówno kierowców, jak i pasażerów korzystających z publicznych środków transportu.

Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta miasta ds. usług komunalnych, podkreśla, że harmonogram remontów dróg na okres od czerwca do sierpnia został ustalony w taki sposób, aby najpełniej wykorzystać okres letni, kiedy to ruch samochodowy jest zdecydowanie mniejszy. Dzięki temu możliwe będzie przeprowadzenie prac o kluczowym znaczeniu dla poprawy warunków ruchu drogowego i komunikacji miejskiej, jak to tłumaczył podczas briefingu.

Remont al. Armii Krajowej będzie pierwszym z zakrojonych na lato działań. Prace będą dotyczyć jezdni prowadzącej w stronę centrum Gdańska. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od skrzyżowania z al. Havla aż do estakady znajdującej się wzdłuż al. Sikorskiego. Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na sobotę, 8 czerwca i potrwać mają około dwóch tygodni. Zaplanowano, by najbardziej uciążliwe prace miały miejsce w weekendy, natomiast pozostałe etapy realizowane będą w godzinach od 20:00 do 4:00, co ma na celu ograniczenie utrudnień dla uczestników ruchu.