Festyn rodzinny z okazji Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w Parku Oruńskim

W niedzielę, siódmego lipca, na terenie amfiteatru ORANA w Parku Oruńskim im. Emilii Hoene przy ulicy Raduńskiej 44A planowane jest wydarzenie o charakterze festynu. Odbywa się ono w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Zabawa dla najmłodszych rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 14:00. W programie przewidziane są ciekawe animacje dla dzieci, takie jak warsztaty rękodzieła czy teatrologii, malowanie twarzy, dmuchańce oraz stoiska pełne różnych atrakcji dla maluchów.

O godzinie 12:00 będzie można zobaczyć spektakl teatrzyku dla dzieci. Następnie na scenie pojawią się artystyczne pokazy baletu i akrobacji. Punktualnie o godzinie 14:00 zaplanowany jest koncert z cyklu Oruńskie Koncerty Kameralne pod nazwą „Pod niebem Paryża i słońcem Toscani”.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadają: Spółdzielnia Mieszkaniowa „POŁUDNIE”, Spółdzielnia Mieszkaniowa „ORUNIA”, Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Gdański Archipelag Kultury oraz Pomorski Regionalny Związek Rewizyjny Spółdzielni.

Historia obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości zaczyna się w 1923 roku, kiedy to Międzynarodowy Związek Spółdzielczy postanowił celebrować ten dzień każdego roku w pierwszą sobotę lipca. Celem tych obchodów było zwiększenie globalnej świadomości na temat spółdzielczości oraz promowanie wartości takich jak międzynarodowa solidarność, efektywność ekonomiczna, równość i pokój. Obchody miały służyć także rozwojowi i umacnianiu relacji partnerskich między światowym ruchem spółdzielczym a innymi podmiotami – rządami, samorządami i organizacjami międzynarodowymi. W Polsce pierwszy raz obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości w 1925 roku.