Dobre i zdrowe karmy dla zwierząt. Gdzie kupować?

Zaopatrzenie swojego pupila w zdrowe i pełnowartościowe jedzenie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. W zwykłych sklepach czy supermarketach najczęściej mamy do dyspozycji małowartościowe karmy. Trzeba mieć bowiem świadomość, że coś, co jest szeroko reklamowane, wcale nie musi być dla naszych pupili zdrowe. Niestety często jest wręcz przeciwnie. Dobre karmy najszybciej znajdziemy w sklepie zoologicznym. Czym się one charakteryzują? Gdzie warto zaopatrywać swojego pupila, jeśli mieszkamy w Gdańsku?

Zdrowe karmy, czyli jakie?

Zdrowe żywienie jest podstawowym czynnikiem wpływającym na stan organizmu naszych pupili. Jeśli zastanawiamy się, skąd u naszego psa czy kota wzięła się nadwaga albo problemy z nerkami, alergiami czy układem pokarmowym, to najpewniej przyczyna tkwi w złym odżywianiu – a przede wszystkim w karmach złej jakości. Tego typu produkty znajdziemy w sklepach i marketach. Rzadko zdarza się, aby w takich miejscach można było kupić karmy dobrej jakości. Czym się one odznaczają?

Zdrowe i pełnowartościowe karmy dla psa czy kota są przede wszystkim:

  • bogate w mięso (minimum powyżej 50 procent)
  • nie posiadają w swoim składzie polepszaczy smakowych
  • nie ma w nich dodatków sztucznych konserwantów
  • nie zawierają zbóż ani innych szkodliwych wypełniaczy w postaci kukurydzy czy soi

Dzięki temu nasz pupil otrzymuje pełnowartościowy, zdrowy i bezpieczny dla niego pokarm, który nie powoduje alergii ani otyłości. Przy czym dotyczy to zarówno karm mokrych, jak i suchych. Gdzie można kupić tego typu produkty?

Zakupy w stacjonarnym sklepie zoologicznym

Nie będzie raczej dla nikogo zaskoczeniem, że miejscem, w którym warto robić zakupy dla swojego pupila, jest sklep zoologiczny. Do wyboru mamy oczywiście sklepy online i stacjonarne. Przy czym zakupy w sklepie stacjonarnym to opcja, która pozwala na zasięgnięcie opinii o jakości poszczególnych karm od osób, które się na tym znają. Oczywiście wszystko zależy od poziomu obsługi w danym sklepie zoologicznym. Można jednak znaleźć sklep zoologiczny Gdańsk, w którym obok szerokiej oferty produktów, można liczyć również na fachowe doradztwo w kwestii żywienia naszego pupila. O jaki dokładnie sklep chodzi?

Daisy, czyli sklep zoologiczny Gdańsk ze zdrowymi karmami

Bogaty asortyment zdrowych i pełnowartościowych karm, zarówno mokrych, jak i suchych, dostępny jest w sklepie zoologicznym w Gdańsku przy ul. Stanisława Worcella 44a. Jest to Daisy Sklep Zoologiczny Gdańsk Chełm, stworzony przez ludzi, którzy kochają i mają zwierzęta. Znaleźć w nim można:

  • szeroki wybór naturalnych, pełnowartościowych i bezzbożowych karm
  • dla psów, kotów oraz innych zwierząt,
  • w tym również suplementów, smakołyków i przekąsek,
  • dostępne są także wszelkiego rodzaju
  • akcesoria i zabawki dla zwierząt.

Co najważniejsze, obsługa sklepu jest profesjonalna i w pełni kompetentna, dzięki czemu może służyć fachowym doradztwem w kwestii żywienia naszych pupili. Ponadto sklep zoologiczny w Gdańsku Daisy można bez problemu odwiedzić razem ze swoim zwierzakiem.