Decyzje podatkowe dotyczące nieruchomości w Gdańsku – osobiście doręczane przez urzędników

W najbliższy czwartek, Urząd Miejski w Gdańsku rozpocznie proces doręczania decyzji o podatku od nieruchomości do mieszkańców miasta. Jak poinformował gdański magistrat, ten rok będzie wyjątkowy, ponieważ aż 110 pracowników urzędu dostarczy ponad 100 tysięcy takich dokumentów.

Paulina Chełmińska, reprezentująca gdański magistrat, przekazała informację, że to już piętnasty rok z rzędu, kiedy decyzje podatkowe są wręczane gdańszczanom bezpośrednio przez urzędników Urzędu Miejskiego. W tym roku do tej misji zostanie zaangażowanych aż 110 pracowników, których zadaniem będzie doręczenie ponad 100 tysięcy decyzji.

Chełmińska argumentowała, że taka forma doręczania decyzji jest nie tylko bardziej ekonomiczna, ale także znacznie skuteczniejsza niż korzystanie z usług operatora pocztowego. Koszty tego rozwiązania są niższe, a co istotne – skuteczność doręczenia decyzji bezpośrednio do mieszkańców jest na poziomie powyżej 90%.

Ta unikalna inicjatywa rozpocznie się 11 stycznia i będzie trwała do 10 lutego. Jak wyjaśnia Chełmińska, po tym terminie decyzje, które z różnych przyczyn nie zostały doręczone przez urzędników, zostaną przekazane do doręczenia operatorowi pocztowemu.