Członkowie NSZZ „Solidarność” upamiętnili ofiary stanu wojennego w Polsce

We wtorek 13 grudnia wypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Ten dzień w 1981 roku rozpoczął trzy niezwykle trudne lata, które na zawsze odcisnęły piętno na polskim społeczeństwie. Członkowie NSZZ „Solidarność” 13 grudnia każdego roku składają kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary starć z funkcjonariuszami ZOMO.

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Dziś mija 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Gdańsk szczególnie zapisał się w dziejach Polski Ludowej, a członkowie NSZZ „Solidarność” mieli w tym swój udział. Dziś w Gdańsku znajduje się płyta upamiętniająca ofiary ówczesnego systemu, a tych było mnóstwo w całym kraju. Członkowie Solidarności złożyli kwiaty tuż obok Pomnika Poległych Stoczniowców.

Związkowcy każdego roku upamiętniają ofiary reżimu i zwracają uwagę na szczególnie trudne czasy w dziejach powojennej Polski. Polacy sprzeciwiający się reżimowi komunistycznemu nie mogli czuć się w kraju bezpiecznie. Zimą 1981 roku na polskich drogach pojawiło się kilka tysięcy pojazdów wojskowych i około 70 tysięcy wojskowych.