Ciekawe wydarzenia na Pomorzu: Festyn Rodzinny w Letnicy

Chociaż nad Pomorzem zbierały się ciemne, burzowe chmury, to jeszcze przed nadejściem jakichkolwiek niepogód, sobota 29.07 była zaskakująco słoneczna. To właśnie tego dnia, Rada Dzielnicy Letnica zdecydowała się zaprosić mieszkańców Gdańska na rodzinny festyn. W atmosferze ciepła rodzinnego, uczestnicy mieli okazję do skorzystania z wielu atrakcji i rozrywek. Zwieńczeniem imprezy miało być seans plenerowego kina.

Festyn Rodzinny w dzielnicy Letnica przyciągnął zarówno dzieci, jak i dorosłych, oferując im różnorodne atrakcje. Organizatorzy festynu zapowiadali kolorową oprawę, artystyczne występy oraz smaczne przysmaki, co dodatkowo podkreślało rodzinny charakter imprezy.

Wydarzenie miało miejsce w parku miejskim imienia ks. kan. Kazimierza Orkusza, położonym obok kościoła św. Anny i Joachima. To właśnie tam zgromadzili się rodzice z dziećmi, aby wspólnie spędzić czas biorąc udział w licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tę okazję.

Zarówno festyn, jak i wszystkie atrakcje zostały zapoczątkowane uroczystą Eucharystią odprawioną w kościele św. Anny i Joachima. Zaraz po niej, przy ulicy Starowiejskiej 42 pojawiło się strażackie wsparcie, które dodatkowo podkreśliło rangę tego wydarzenia.