Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

Centrum Nauki Eksperyment to niecodzienna atrakcja na mapie rozrywkowej Gdyni. We wspaniały sposób łączy się tutaj zabawę z nauką. Eksperymenty przeplatają się z aktywnościami ruchowymi, a solidna wiedza sama wchodzi do głowy. To miejsce jest absolutnym hitem i powinien odwiedzić je każdy mały odkrywcą.
 

Co zobaczymy w Centrum nauki?

 
Całe Centrum składa się z pięciu stref, które odpowiadają na inne problemy i zagadnienia. Znajdziemy tutaj w pełni interaktywne eksponaty, które zachęcają do dotykania i eksperymentowania.
 
Pierwsza z ekspozycji opowiada o ciele człowieka. Wystawa przeprowadzi nas przez wszystkie narządy znajdujące się w ciele. Będziemy mieli okazję naocznie przekonać się, jak zbudowane są komórki, a także jak działa skomplikowana maszyna, jaką jest nasz organizm.
 
Druga wystawa opowiada o otaczającej nas przyrodzie i uświadamia, że jesteśmy jej częścią. Dowiemy się tutaj jak dbać o nasze otoczenie, a także jak nie popadać w konflikty z naturą i nie niszczyć jej dóbr.
 
Trzecia część zaznajomi nas z prawami fizyki. Te niewidoczne siły odpowiadające za dużą część otaczających nas zjawisk są niezwykle fascynujące. Nie zabraknie tutaj ciekawych eksperymentów naocznie ukazujących prawa rządzące fizycznym światem.
 
Na czwartek ekspozycji dowiemy się jak dbać o swoje zdrowie. Poznamy zasady odpowiedniej higieny oraz zdrowego odżywiania. Nauczymy się wykonywać sztuczne oddychanie oraz poznamy techniki udzielenia pomocy ofiarą wypadków.
 
Ostatnia ekspozycja zabierze nad w wodny świat. Mogłoby się wydawać, że woda jest zwykłą substancją, jednak po bliższym zapoznaniu się z tematem na pewno dojdziemy do wniosku, że jest to największy cud na naszej planecie. To dzięki niemu powstało i może istnieć jakiekolwiek życie na Ziemii.
 
Odwiedzenie wszystkich eksponatów zajmuje naprawdę sporo czasu, Możemy tu spędzić kilka lub kilkanaście godzin, Ceny bilety możemy kupić za 25 i 15 zł. W ofercie jest też możliwość zwiedzania obiektu z przewodnikiem oraz atrakcyjne cenowo bilety rodzinne.