Centrum Gdańska ożywa zimą: rośnie popularność lodowisk na Placu Zebrań Ludowych i Forum Gdańsk

Łyżwiarskie uroki trójmiejskiej zimy przyciągają tłumy amatorów sportów zimowych. Szczególnie popularne są gdyńskie lodowiska umiejscowione w sercu miasta, konkretnie na Placu Zebrań Ludowych oraz przy Forum Gdańsk. Sezon łyżwiarski rozpoczął się tam już 1 grudnia. Mikołajki, czyli 6 grudnia, to zaś data inauguracji sezonu na sopockiej ślizgawce przy molo. Informacje dotyczące cen biletów oraz godzin funkcjonowania trójmiejskich lodowisk są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych gdańskich atrakcji zimowych jest klasyczna ślizgawka na Placu Zebrań Ludowych, tuż obok Bramy Oliwskiej. Ta wiodąca atrakcja sezonu zimowego w Gdańsku została otwarta 17 listopada 2023 roku. Dodatkowo, warto podkreślić, że ceny za jej korzystanie pozostały bez zmian w porównaniu do poprzedniego sezonu.

Gdański Archipelag Kultury podkreśla, że gdańskie Lodowisko to jeden z nielicznych obiektów w regionie oferujących pełnowymiarową taflę. Co roku, korzysta z niego blisko 100 tysięcy łyżwiarzy w każdym wieku, co oznacza, że statystycznie, co piąty mieszkaniec Gdańska odwiedza to miejsce. Lodowisko cieszy się ogromną popularnością nie tylko ze względu na swój niepowtarzalny, kosmiczny wygląd, symbolizowany przez tzw. „balon”, ale również dzięki doskonałej lokalizacji w centrum miasta.