Bursztynowe trendy w Gdańsku. Wiosenne Targi Amberif

W dniach 22-25 marca Centrum AMBEREXPO w Gdańsku zamieni się w królestwo bursztynu. Dzisiaj rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń branży jubilerskiej. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif to zamknięty event branżowy, na którym omawiane są aktualne trendy. Wydarzenie każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem!

Gdańsk blisko związany z bursztynem

Największe wydarzenie związane z promocją bursztynu właśnie odbywa się w Gdańsku. Międzynarodowe Targi Bursztynu i Biżuterii Amberif przyciągają wystawców i kupców z całego świata. Na evencie pojawiło się ponad 250 wystawców i kupcy z 35 państw. Wydarzenie przyciągnęło wielu zainteresowanych, tym bardziej że impreza odbyła się po raz pierwszy po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią Covid.

Gdańsk jest nazywany stolicą bursztynu. W nadmorskiej miejscowości działają niemal wszystkie polskie firmy zajmujące się wytwarzaniem wyjątkowej biżuterii. Mimo że ostatnie lata nie były dla branży najłatwiejsze, to popularność bursztynu nie maleje, co było doskonale widoczne już pierwszego dnia targów w Gdańsku.