Budownictwo wysokiej jakości, eleganckie, zmieniające oblicze Trójmiasta. Poznaj realizacje od INDAI

Nie brakuje w Gdańsku i w całym Trójmieście atrakcyjnych apartamentów i nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego. Ten rejon Polski otwarty jest na nowe nieruchomości, pod warunkiem ich wysokiej jakości i gwarancji, że nowe lokale będą wizytówkami miast aglomeracji. Obecny na rynku trójmiejskim od kilkunastu lat deweloper INDAI w tę filozofię się wpisuje, a poświadczają o tym choćby branżowe nagrody.

Nowoczesność i tradycja – oto filozofia budownictwa INDAI

Firma INDAI  z bogatym stażem na rynku nieruchomości w Gdańsku od 1998 roku stawia na jakość. W przeciwieństwie do deweloperów, którym często przyświeca zasada „ilość, nie jakość”, INDAI wyznaje teorię zupełnie przeciwną realizują budownictwo premium – nietypowe, nowoczesne, wysokiej jakości.

Inwestycje premium w Gdańsku tego dewelopera powstają najczęściej w miejscu starych budynków z unikatowym zapleczem i potencjałem architektonicznym. Eksperci budowlani sprawnie, profesjonalnie i z troską o najdrobniejszy szczegół rewitalizują stare nieruchomości, dają im drugie życie, tworzą designerskie mieszkania z historycznym zacięciem.

 Realizacje INDAI: Kamienice H. Kołłątaja, Willa H. Kołłątaja, mieszkania w Gdańsku Wrzeszcz

Spośród wielu inwestycji na przestrzeni całego dorobku firmy, tylko w ostatnich kilku latach INDAI może pochwalić się kilkoma realizacjami, które dały deweloperowi stabilną pozycję na trójmiejskim rynku nieruchomości i uznanie w branży budowlanej w postaci ważnych nagród. Mowa choćby o Kamienicach H. Kołłątaja. To dwa czteropiętrowe budynki z 45 apartamentami i mieszkaniami w Gdańsku Wrzeszcz. Wpisały się doskonale w krajobraz rozwijającej się dzielnicy, a lokatorzy docenili wysoką jakość budownictwa, ciekawy, nawiązujący do historii projekt architektoniczny, a także udogodnienia: windy, parking, monitoring, ekologiczne oświetlenie czy w końcu ciekawą zieleń i małą architekturę wokół Kamienic.

Z kolei Willa H. Kołłątaja to budynek z lat dwudziestych ubiegłego wieku, który po podręcznikowej wręcz rewitalizacji zyskał zupełnie nowe apartamenty (od 71 do 172 metrów kwadratowych). Funkcjonalność, ciekawy design, rzadko wręcz spotykana jakość materiałów budowlanych, a w końcu zieleń wokół i gustowne wykończenie historycznymi elementami to charakterystyczne znaki rozpoznawcze Willi.Deweloper Indai jak i jego inwestycje premium w trójmieście cieszą się wieloma pozytywnymi opiniami.

Deweloper INDAI w ostatnich latach stworzył też lokale inwestycyjne w Kamienicach oraz kawalerki i mikro apartamenty (19-28 m2) – głównie pod wynajem.

„Budowa roku” – INDAI doceniony

Choć inwestycji budowlanych z reguły nie tworzy się z myślą o nagrodach, to budowlane „Oskary”, jakimi są nagrody przyznawane co roku przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa cieszą deweloperów. INDAI w 32. edycji konkursu odznaczony został tytułem „Budowa roku” w kategorii obiektów mieszkaniowych i budynków o wartości do 20 mln złotych za Kamienice H. Kołłątaja.

W uzasadnieniu kapituły wskazano, że nagrodzone obiekty budowlane „charakteryzują się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, wysoką jakością wykonawstwa robót, dobrą organizacją procesu budowlanego, wysokim poziomem zapewnienia bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska”.