Bracia podejrzani o próbę zabójstwa z maczetą aresztowani

Dwóch braci, podejrzanych o usiłowanie zabójstwa, zostało aresztowanych po tym, jak jeden z nich rzekomo zaatakował innego mężczyznę, trzymając w ręku maczetę. Starszy z braci został zatrzymany w ostatnich dniach minionego tygodnia, podczas gdy młodszy współpracował z 34-latkiem i został zatrzymany w pierwszej połowie maja.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku oraz Komendy Powiatowej w Lęborku wspólnie i intensywnie pracowali nad sprawą, co zaowocowało zatrzymaniem podejrzanych. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lęborku, sąd wydał postanowienie o aresztowaniu 34-latka i 21-latka, których podejrzewano o usiłowanie zabójstwa. Starszy z braci, pochodzący z powiatu lęborskiego, miał zaatakować mężczyznę związanego ze środowiskiem lokalnych pseudokibiców, trzymając w dłoni maczetę.

Pod koniec poprzedniego tygodnia, około godziny 6:00 rano, funkcjonariusze przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku wkroczyli na teren posesji, gdzie mieszkał starszy z podejrzanych. Działanie to stało się możliwe dzięki wystawionemu przeciwko niemu listowi gończemu. Warto dodać, że był on również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Lęborku w celu odbycia kary pozbawienia wolności na okres 11 miesięcy za popełnienie innego czynu zabronionego.