26. edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego przenosi się poza granice Gdańska

Miłośnicy dwóch kółek, przygotujcie się na niezapomniane wydarzenie! Nadchodzi 26. edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, które odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca. Co więcej, to nie tylko event trójmiejski – peletony wyruszą z różnych miast, od Wejherowa aż po Chojnice. Tegoroczna atrakcja dla uczestników z Gdańska to przejażdżka przez tunel pod Martwą Wisłą. Na dodatek, w dzielnicy Wrzeszcz planowane są specjalne atrakcje dla rowerzystów. Organizatorzy zachęcają do dołączenia do imprezy w dowolnym momencie i na dowolnym dystansie.

26. edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego obejmie rozbudowaną trasę przemierzającą dziesięć miast aglomeracji – Wejherowo, Redę, Rumię, Gdynię, Sopot, Gdańsk, Kartuzy, Żukowo, Pruszcz Gdański, Tczew oraz Chojnice. Do czterech głównych peletonów dołączą również grupy rowerowe z takich miejscowości jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna i Chojnice.

Organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko entuzjastów rowerowych, ale także miłośników innych „kółkowych” rozrywek: rolkarzy, deskorolkarzy, wrotkarzy, a także użytkowników hulajnóg i wózków inwalidzkich. To wydarzenie jest doskonałym pretekstem do demonstrowania radości płynącej z jazdy na dwóch kółkach i wspólnej zabawy.

Zjednoczenie wszystkich peletonów nastąpi na Drodze Zielonej, na granicy Sopotu i Gdańska. Stamtąd wszyscy uczestnicy przejadą razem ulicami Łokietka i Polną w Sopocie, aby spotkać się na finiszu w parku Sopockie Błonia.

Po zakończeniu rajdowej trasy rowerowej, w parku odbędą się dodatkowe atrakcje dla uczestników. Planowany jest wielki piknik, konkurs na najoryginalniejsze przebranie oraz loteria szprychówkowa. Szprychówki to pamiątkowe, numerowane karty biorące udział w loterii, które można nabyć podczas Przejazdu. Wszystko to dopełni zjazd foodtrucków z mnóstwem smacznych przekąsek. Atrakcyjne nagrody czekają zarówno na uczestników loterii, jak i na osoby (i ich rowery!) w najbardziej kreatywnych przebraniach.