Polscy siatkarze w drodze na igrzyska olimpijskie w Paryżu

W przededniu wyjazdu na igrzyska olimpijskie w Paryżu, polska drużyna siatkarska mężczyzn, uważana za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa, rozegrała dwa mecze towarzyskie na terenie Ergo Areny. Niestety, spotkanie z Japonią, które odbyło się 20 lipca, nie zakończyło się sukcesem dla naszej reprezentacji i przegraliśmy wynikiem 2:3.

Mimo to, dzień później, 21 lipca, polscy siatkarze zmierzyli się z drużyną USA w kolejnym meczu przygotowawczym. Tym razem zakończył się on znacznie lepiej dla naszej ekipy. Mimo że dwie pierwsze partię padły łupem Amerykanów, Polacy nie poddali się i w dramatycznych okolicznościach zdobyli zwycięstwo, pokonując rywali 3:2.

Polska drużyna udowodniła swoją determinację i umiejętności taktyczne podczas tego spotkania, szczególnie w trzecim secie, gdy grała pod presją. Po wygraniu go na punkty, Polacy przejęli kontrolę nad grą, wygrywając dwa następne sety i ostatecznie cały mecz. Rezultat końcowy przedstawiał się następująco: 3:2 (18:25; 23:25; 28:26; 25:22; 15:8).