Wielu ludzi czeka z utęsknieniem na wymarzony urlop. Bez względu na temperament konkretnego człowieka i charakter wykonywanej pracy, każdy z nas potrzebuje odpoczynku, który pozwoli zrelaksować się i nabrać sił na kolejny okres wykonywania zawodowych obowiązków. Zdarza się jednak, że z przyczyn od nas niezależnych nie uda nam się wypocząć.
Jeżeli wina za ten stan rzeczy leży po stronie organizatora wypoczynku, możemy ubiegać się o odszkodowanie za wakacje.
Organizator wypoczynku przedstawiając warunki umowy zobowiązuje się do jej przestrzegania, a co za tym idzie, do wzięcia na siebie konsekwencji ewentualnego niewywiązania się z umowy.
Co to dokładnie oznacza?
Podpisując umowę z organizatorem wypoczynku zakładamy, że będzie on wyglądał tak, jak zostało nam przedstawione w ofercie wakacyjnej. Nierzadko realia odbiegają od wymarzonej rzeczywistości oraz naszych oczekiwań. Zdarza się, że na miejscu wybranym do spędzenia urlopu czekają na nas inne warunki niż te, na które się umawialiśmy, a oczekiwany relaks zamienia w rozgoryczenie.
Za co należy się odszkodowanie za wakacje?
Jeżeli umówiliśmy się na pokój z widokiem na morze i obfite, urozmaicone posiłki a rzeczywistość wyglądała inaczej, mamy prawo do ubiegania się o odszkodowanie.
Jeżeli mieliśmy mieć zapewnione wycieczki z przewodnikiem, a nie doszło to do skutku z winy organizatora wypoczynku, również mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie.
Jeżeli standard miejsca zakwaterowania odbiega od prezentowanego nam przed wyjazdem przez organizatora wypoczynku, również mamy prawo ubiegać się o odszkodowanie.
Nie są to jedyne okoliczności, w obliczu których należy się odszkodowanie. Wszelkie niedogodności podczas zorganizowanego wypoczynku, które uniemożliwiły nam relaks, a powstały nie z naszej winy są podstawą o ubieganie się przed sądem o nasze prawa. Doświadczony radca prawny pomoże nam uporządkować fakty, odnieść do umowy i skompletować potrzebne dokumenty, dlatego warto skorzystać z jego pomocy.